Що потрібно робити при ДТП

Покрокова інструкція

Дорожньо-транспортні пригоди – один із найбільших ризиків в сучасному суспільстві. Згідно статистики, великий водійський стаж не лише не зменшує вірогідності потрапити в аварію, а й навпаки, збільшує її. За словами вчених, досвідчений водій стає впевненим в собі і не так слідкує за дорогою, як новачок. Тому, кожному, хто водить машину, варто знати, що робити після ДТП. 

Ваші дії якщо все-таки трапилось ДТП

По-перше, в жодному випадку не тікайте з місця аварії. В сучасному світі це навряд чи вам допоможе уникнути неприємностей. Навпаки, це набагато все ускладнить, і може призвести до того, що ви понесете значно важчу адміністративну, або кримінальну відповідальність.
По-друге, у випадку аварії, де хтось постраждав, вам потрібно буде надати цим людям медичну допомогу, інакше є ризик понести важчу відповідальність за ДТП.

Що потрібно зробити одразу після ДТП

Дійте за правилами дорожнього руху. В жодному разі не змінюйте положення автомобіля, не забирайте його з дороги, навіть для того, щоб звільнити місце для руху інших автівок. Увімкніть «аварійку» і поставте попереджувальний знак. Відстань до нього має бути двадцять метрів в населеному пункті або сорок за його межами.
Якщо хтось із учасників ДТП отримав легкі або важкі тілесні ушкодження, вам потрібно буде одразу ж викликати швидку, або відправити потерпілих в лікарню на таксі. Коли це неможливо, потрібно доставити їх туди на власному транспорті, а потім повернутися на місце пригоди.
Також потрібно зафіксувати положення автомобіля. Можна, наприклад, сфотографувати його, або позначити місце крейдою, фарбою, чи іншими підручними матеріалами.
Діх потерпілого при ДТП надзвичайно важливі. Варто зразу прослідкувати, щоб докази не були знищені, а документи були правильно оформлені. Від цього напряму залежить, чи зможете ви отримати від винної сторони компенсацію збитків.
Дуже важливо записати паспортні і контактні дані усіх свідків аварії. Їх покази будуть важливими під час розслідування або суду після ДТП.
Після цього потрібно викликати представників дорожньої поліції. Можна зробити це за номером чергової частини міста чи області, де ви перебуваєте, або просто подзвонивши в поліцію за номером 102. Цей виклик безкоштовний з мобільного.

Дії до приїзду патрульної поліції 

В жодному разі не домовляйтесь на місці. Не слухайте жодних загроз та пропозицій. Викликайте даїшників, щоб зафіксувати факт аварії та отримані збитки .
Не беріть у винуватця в заставу гроші чи документи. Це незаконно. Потім він зможе звинуватити вас у крадіжці чи вимаганні.
У випадку, коли ви вирішили заплатити потерпілим на місці, обов’язково складіть про це відповідний документ. Як його правильно оформити, вам пояснить юрист або адвокат по ДТП. Потрібно, щоб даний патіж був зареєстрований як відшкодування матеріальної шкоди внаслідок ДТП. . В іншому випадку, постраждалі зможуть подати на вас в суд та вимагати компенсації, а на заплачені вами гроші суд не зверне уваги, оскільки такі «домовленості» не передбачені законом.